Класичний Київський торт
Інгредієнти
- Горіхи 150 гр
- Борошно пшеничне 75 гр
- Цукор 355 гр
- Яйця 4 шт.
- Молоко 170 мл
- Масло вершкове 200 гр
- Ванільний екстракт 1 ч. л.
- Натуральний какао порошок 1 ч. л.
- Сіль на ваш смак
Опис рецепту
Київський торт по праву вважається однією з візитних карток столиці України. Хрусткі, повітряні коржі й ніжний масляний крем — цей смак не сплутаєш з будь-яким іншим десертом.
Може здатися, що Київський торт дуже складний у приготуванні й існує якась особлива технологія або секретний інгредієнт, без якого не обійтися. Насправді це не так. Дотримуючись нашого рецепту, ви переконаєтеся, що це один з найбільш зрозумілих і послідовних десертів. Головне — налаштуватися на позитивний результат і дотримуватися точних пропорцій.
Історія створення Київського торта
Існує дві легенди про створення десерту. Згідно з першою, хрустка основа з'явилася в результаті кондитерської помилки, коли забуті кимось застиглі білки додали в тісто й вийшов на диво смачний корж.
Друга говорить, що автор тіста — молода практикантка Надія, яка любила експериментувати з рецептурами і складом тіста.
Насправді, все написане вище — всього-на-всього красиві історії. Над коржами для Київського торта довго працювали кондитери-технологи, а офіційними авторами вважаються Анна Курило та Галина Фастовець-Калиновська.
Коржі-безе для київського торта
Приступимо до приготування коржів.
- 150 грамів горіхів (краще взяти фундук, але грецький або кеш’ю теж підійдуть) обсмажте на сухій сковороді кілька хвилин, потім остудіть і порубайте на невеликі шматочки.
- Просійте борошно, додайте до нього 185 грамів цукру й подрібнені горішки. Перемішайте, відставте суміш.
- Приготуйте чисту, ідеально суху, глибоку миску. Відокремте білки від жовтків. Білки збийте до стану міцної білої піни. Потім введіть 50 грамів цукру в два заходи і доведіть білки до стійких піків.
- З'єднайте білкову масу йі горіхову суміш, обережно, в кілька етапів, ніжно перемішуючи лопаткою з силікону.
- Підготуйте тепле деко. Для цього достатньо залишити його в духовці на 5 хвилин при температурі 110° С.
- З отриманої кількості тіста ви отримаєте три коржі, якщо використаєте форму 18-20 см діаметром. Оскільки тісто виходить стійким і густим, досить викласти кола на пергаментному папері та теплому деко, підставивши форму. Потім форму можна зняти і випікати всі коржі одночасно.
- Відправте коржі в духовку при температурі 150° С і включіть режим конвекція на півтори години. Час ми вказуємо приблизний, тому що у кожного різна духовка, і, відповідно, час приготування. Якщо побачите, що корж став злегка коричневим по всьому периметру, необхідно спробувати його пальцем. Якщо пригорає — зменште температуру до 140° С. Ідеально, якщо зовні корж сухий і при легкому натисканні палець трохи провалюється всередину.
- Готові коржі необхідно залишити при кімнатній температурі мінімум на 6 годин.
Масляний крем Шарлот для Київського торта
- Змішуємо віничком 170 мл молока, 120 грамів цукру, 4 жовтки і ставимо на повільний вогонь. Яєчно-молочний мікс необхідно постійно перемішувати. Як тільки почнеться загустіння, будьте особливо пильні. Зачекайте, поки молоко почне кипіти, зніміть з плити і продовжуйте рухи віничком.
- Поки жовткова есенція холоне, займемося вершковим маслом. Його необхідно гарненько збити на повільній швидкості міксером. Потім введіть молочно-яєчну масу в 3-4 заходи, ванільний екстракт, продовжуючи весь цей час збивати крем.
- Частину готового крему Шарлот можна змішати з какао, щоб отримати шоколадний смак. При цьому необхідно просіяти какао через дрібне сито, щоб уникнути грудочок.
Починаємо фінальний етап приготування Київського торта.
- Підрівняйте коржі ножем, щоб отримати ідеально рівне і красиве коло. З отриманих крихт можна зробити декор для боків торта.
- Помажте коржі білим масляним кремом, закрийте всі боки по периметру, посипте крихтами.
- Далі — справа вашої фантазії. Щоб зробити гарний декор, вам швидше за все знадобиться кондитерський мішок або пакет. А можна залишити все як є, додати трохи крему зверху; робіть те, що вмієте, на що вистачає сил і часу. Адже декор — не головне, головне — смак. А він, якщо ви все зробили згідно з рецептом, вийде дивовижним.
Смачного.