Кавова дієта з яйцями — це популярна дієта, яка останніми роками привернула широку увагу завдяки своїй здатності допомагати людям швидко схуднути. Дієта заснована на принципі обмеження споживання калорій, одночасно забезпечуючи організм достатньою кількістю поживних речовин для нормального функціонування. Вона включає в себе споживання двох яєць, зварених круто на сніданок і випивання чашки чорної кави, після чого йде збалансований обід і низькокалорійна вечеря.
Кавова дієта грунтується на книзі лікаря Боба Арнота «Дієта любителя кави» і передбачає вживання щонайменше трьох чашок легкої смаженої кави. У книзі доктор Арнот стверджує, що випиваючи каву кілька разів на день, можна прискорити метаболізм, спалити більше жиру, заблокувати засвоєння калорій і знизити апетит.
В цій статті ми детально дослідили переваги кавово-яєчної дієти, недоліки та приблизний раціон харчування.
Важливо зазначити, що ця дієта не рекомендована для тривалого схуднення та не повинна використовуватися як заміна здорового та збалансованого харчування. А також ми рекомендуємо звернутись за консультацією до лікарів перед початком будь-якої дієти.
Переваги кавової дієти
Причина включення яєць і кави в цю дієту полягає в тому, що вважається, що обидва продукти мають потенційні переваги для прискорення втрати ваги. Яйця є відмінним джерелом білку, знижують ризик серцевих захворювань, містять холін, який сприяє обміну жирів.
Кава багата кофеїном і антиоксидантами (які ще називаються поліфенолами), та має численні переваги для зниження ваги:
- Вживання чотирьох чашок кави щодня може зменшити жирові відкладення приблизно на 4%, згідно з дослідженням 2020 року, проведеним вченими з Гарварду, яке було опубліковано в American Journal of Clinical Nutrition. Автори дослідження підозрюють, що це тому, що вживання кави підвищує швидкість метаболізму людини, що означає більше спалених калорій.
- Дослідники виявили, що вживання однієї чашки кави підвищує швидкість метаболізму до такої міри, що відбувається активність коричневої жирової тканини, що призводить до спалювання жиру та втрати ваги. Згідно з дослідженням 2019 року в Scientific Reports, було виявлено, що кофеїн може стимулювати коричневу жирову тканину або жир у вашому тілі, який спалює калорії.
- Існує понад 8000 ідентифікованих поліфенолів, які містяться в продуктах харчування, таких як хлорогенова кислота та флавоноїди, багатим джерелом яких є кава! Поліфеноли кави пов’язані зі зниженням ризику ряду захворювань, у тому числі діабету 2 типу, захворювання серця, можуть впливати на ріст ракових клітин.
Недоліки кавової дієти
- Велика кількість кофеїну може мати деякі побічні ефекти. Згідно з дослідженнями спеціалістів в клініці "Майо" не рекомендується дорослим випивати більше 400 міліграмів кофеїну на день, що приблизно дорівнює чотирьом чашкам кави. При збільшенні кількості кофеїну можуть виникнути такі побічні ефекти, як головний біль, дратівливість, підвищення тиску, порушення сну.
- Якщо ви зазвичай споживаєте 2000 калорій на день і раптом споживаєте 1000 калорій, ваше тіло може подумати, що голодує, і вивільнити воду, щоб зберегти жир і м’язи в тілі. Коли ви знову почнете нормально харчуватися, ваше тіло поповнить запас води, що призведе до негайного відновлення ваги.
- Вживання обмежених порцій одних і тих же продуктів знову і знову в довгостроковій перспективі може спричинити дефіцит поживних речовин.
- При значному зниженні споживання калорій організм адаптується, уповільнюючи метаболізм і зменшуючи кількість спалених калорій. Крім того, гормональні зміни, які відбуваються через обмеження калорій, можуть підвищити апетит.
Дозволені продукти та раціон харчування
За винятком трьох щоденних чашок, решта плану харчування подібна до інших схем схуднення. Та передбачає уникнення рафінованих вуглеводів і оброблених харчових продуктів, із споживанням 1200-1500 калорій на день.
Кавова дієта складається здебільшого з яєць, нежирних білків, фруктів і овочів з низьким вмістом вуглеводів.
Ось деякі з продуктів, рекомендованих як частина кавової дієти:
- Білок: цілі яйця (рекомендуємо використовувати свіжі і якісні яйця від ”Ясенсвіт”), птиця, риба та нежирні шматки баранини, яловичини.
- Некрохмалисті овочі: шпинат, листова капуста, рукола, брокколі, болгарський перець, цукіні, зелень і помідори.
- Фрукти з низьким вмістом вуглеводів: лимони, лайми, апельсини, кавун, ягоди та грейпфрути.
- Жири та олії: в невеликих кількостях.
- Напої: вода, газована вода, дієтична газована вода, а також несолодкі чай і кава
- Трави та спеції: часник, базилік, куркума, перець, розмарин і орегано.
- Деякі варіації плану також дозволяють молочні продукти з низьким вмістом жиру, включаючи знежирене молоко, йогурт і сир з низьким вмістом жиру.
На сніданок зазвичай споживають принаймні два яйця та кава.
Обід і вечеря складаються з некрохмалистих овочів та яєць, або невеликої порції іншого виду нежирного білка, наприклад, курки або риби.
Хоча фізичні вправи не є частиною плану, рекомендується легка фізична активність, як-от їзда на велосипеді, аеробіка або швидкісна ходьба, щоб отримати максимальні результати.
Майте на увазі, що дієта розрахована максимум до одного тижня. Після цього рекомендується перехідний період, щоб полегшити повернення до звичайного харчування.
Схуднення на дієті з кавою та яйцями
Підсумовуючи, дієта з кавою та яйцями — це модний, короткостроковий план дієти, який може допомогти деяким людям швидко схуднути. Однак важливо пам’ятати, що довгострокова втрата ваги та загальний стан здоров’я вимагають збалансованого харчування, регулярних фізичних вправ і зміни способу життя.
Дієта з кавою та яйцями — це низькокалорійна, обмежувальна дієта, яка може призвести до дефіциту поживних речовин, якщо її дотримуватися протягом тривалого періоду. Крім того, існують обмежені наукові докази, які підтверджують ефективність цієї дієти, і деякі експерти в галузі охорони здоров’я попереджають, що вона може бути безпечною не для всіх, особливо для тих, хто має такі захворювання, як діабет або серцеві захворювання.
Хочемо підкреслити, щоб схуднути здоровим способом і зберегти вагу в довгостроковій перспективі, їжте різноманітні свіжі фрукти та овочі, нежирний білок і складні вуглеводи, а також займайтеся спортом двічі на тиждень, щоб спалювати додаткові калорії.
Завжди консультуйтеся з медичним працівником, перш ніж починати будь-яку нову дієту чи програму вправ.