Яйце, здавалося би, базовий продукт щоденного раціону, але ж наскільки воно може бути різне. У нашому проекті для вас –різноманітність форм, методів та смаку, на перший погляд дуже простого продукту. Важливо, що при приготуванні ми створили яйцю однакові умови: олія, плита, сковорода, яйце та кухар. Нагадаємо, що МОЗ рекомендує обов’язково включати яйце в щоденний раціон. Додамо різноманітності.
Усталена культура сніданку – страва з яйця, а частіше і найпростіше яєчня – базується на базових вигодах, а саме: яєчний сніданок:
- досить ситний, дає можливість протриматисьдо наступного прийому їжі без перекусів,
- швидко готується,
- не потребує багато місця, подготовчих процесів та посуду для приготування,
- смачний та корисний.
Для нашего експерименту ми взяли 5 яєць ТМ «Справжні Велетні», олію одной ТМ, сковороду с антипригарним покриттям, яка ретельно очищувалася та просушувалася після кожного експерименту. Ні які додаткові інгредієнти не додавалися.
Суть нашого експерименту: подивитися, як буде поводитися яйце ТМ «ЯСЕНСВІТ» при приготуванні на соняшниковій олії на вогні від середнього до інтенсивного і зробити опис кольору і текстури отриманої страви. Відразу відзначимо, що крім запаху, характерного для яєчні, інших запахів, як наприклад, інтенсивний запах олії, в процесі експерименту наш кухар не ідентифікував.
1. Першою була приготована оката яєчня (глазунья).
Яйце розбито над сковородою. Готувалася на середньому вогні півтори хвилини.
При такому варианті приготування ми отримали м’який білок и м'який жовток. Зовнішній вигляд дуже апетитний.
Цілісний білок та цілісний жовток, не розтікається. Приємний аромат яйця.
Ідеально для тех, хто любить вмочувати яйця кусочками хрусткого багету чи тостерного хлібу.
2. Другим номером знову готували окату яєчню (глазунью), але трохи довше.
Був обраний варіант інтенсивного вогню, час смаження – 2 хвилини.
Білок згорнувся, а жовток тільки прихопився. Аромат смаженого яйця відчувається на відстані.
Для тих, хто не любить тягучість рідкого білку, а вважає за кращеповністю приготовані яйця, але в цей же час цінує структуру рідкого жовтка – це відмінний спосіб приготування.
3. Яєчня-бовтанка.
Значно скорочує час до готовності. Яйце разбивається та інтенсивно перемішується на сковороді спеціальною виделкою, що не пошкодить покриття, секунд 15.
Готуємо на середньому вогні. Отримана суміш швидко згортається.
Важливо: відразу викласти її на тарілку.
Рекомендація: краще зняти яйце в той момент, коли Вам здається, що воно ще трохи не готове, інакше може дуже швидко підгоріти!
Текстура кремоподібна та неоднорідна, тому що яйце перемішане безпосредньо на сковороді, а не як у рецепті омлета, де воно збивається заздалегідь. Шматочки жовтка були жовтими, а білка, відповідно, білими. Сама страва виходить світло-золотистого кольору, смак ніжний, м'який, вологий.
Для тих, хто не любить глазунью та втомився від омлетів – яєчня бовтанка або скрембл гарний варіант для різноманітності.
4. Яєчня-бовтанка: готуємо трохи довше, щоб страва була менш в’язка ніж попередня.
Вогонь середній, розбивається яйце та виделкою інтенсивно перемішується секунд 25.
Отримана суміш швидко згортається. Відразу викладаємо на тарілку. Отримуємо суміш, що повністю згорнулася.
Колір такої страви можна характеризувати як жовто-біла мозаїка. Яйце м’яке, трохи рідке, смак ніжний та рідкий, відчувається жовток. Текстура приємна, пухнаста.
Для тих, хто любить яйця, – варіант, що зможе урізноманітнити раціон. Така суміш може служити основою для гарніру, потрібно просто додати в неї овочі, сир або шинку.
5. Яєчня з розмішаним жовтком.
Готуємо на интенсивному вогні. Розбиваємо яйце на сковороду та одразу давимо жовток виделкою, щоб він злегка розтікся. Час приготування – 2 хвилини.
Білок згорнувся, жовток також. Такий спосіб дає готовий нижній шар у поеднанні з шовковистим кремоподібним верхнім. Яйце добре підрум’янюється. Аромат смаженого яйця вітає в атмосфері. Жовток яскраво-оранжевий, розтікшийся. Білок білий, трохи глянсовий з легкою скоринкою по обідку.
Класичний смак яєчні. Підійде тим, хто не любить тягучість рідкого білку та рідкий жовток.
Ми написали цю статтю для Вас, щоб ще раз нагадати, що приготувати яєчню – це не означає покласти яйце на сковороду та чекати на його готовність. Мистецтво підсмажування яєчні треба практикувати. Куштуйте різні варіанти, додавайте овочі, вершки чи молоко, використовуйте приправи чи соуси, поєднуйте з м’ясними виробами, пробуйте також готувати на оливковій олії або вершковій, накриваючи в процесі кришкою або даючи яєчні можливість інтенсивно підсмажитись.
І нехай Ваші сніданки надають Вам відчуття ситості, здоров’я та задоволення!