У яйці міститься багатий набір корисних речовин
Куряче яйце приносить організму людини 24 вітаміни та мінерали, зокрема такі дефіцитні мікроелементи як вітаміни D і B12.
Подивімось, що саме знаходиться у цій “чарівній скриньці” і які ключові функції виконує кожен мікроелемент. У цьому нам допоможе 3 додаток 14 випуску журналу Maternal & Child Nutrition, який називається “Eggs: A High Potential Food for Improving Maternal and Child Nutrition” та випущений у жовтні 2018 року за підтримки Children's Investment Fund Foundation (CIFF).
- Вітамін А необхідний нашим очам.
- Тіамін (вітамін В1) — серцево-судинній та м'язовій системі.
- Рибофлавін (вітамін В2) — нервовій системі.
- Ніацин (вітамін В3) корисний для зниження рівня холестерину, для дихання наших клітин.
- Пантотенова кислота (вітамін В5) — допомагає боротися зі стресом.
- Вітамін В6 допомагає у профілактиці серцево-судинних захворювань.
- Вітамін В12 відповідає за здоров'я волосся та шкіри.
- Фолієва кислота — один із ключових мікроелементів для нервової системи, особливо рекомендований жінкам, які планують вагітність.
- Вітамін D — це наші кістки, він особливо потрібний дітям.
- Вітамін Е (токоферол) відновлює тканини епітелію, його ще називають вітаміном краси.
- Вітамін К необхідний для згортання крові та мінералізації кісткової тканини.
- Холін покращує когнітивну активність.
- Добре знайомий нам вітамін С допомагає імунітету справлятися з вірусними захворюваннями.
- Кальцій необхідний для здоров'я кісток та зубів.
- Мідь відіграє важливу роль у виробленні колагену.
- Йод — основний компонент гормонів щитоподібної залози.
- Залізо сприяє діяльності мозку.
- Магній — природний антистрес.
- Марганець допомагає підтримувати баланс холестерину.
- Фосфор бере участь у синтезі білка та обміні жирів.
- Калій — природний антиалерген і є надзвичайно важливим для здоров'я серцево-судинної системи.
- Селен бере участь у метаболізмі щитоподібної залози.
- Натрій підтримує кислотно-лужний баланс.
- Цинк невід’ємний помічник імунної системи.
Таким чином, яйце допомагає отримувати необхідну для здоров'я різноманітність корисних речовин із харчування, а не фармацевтичних продуктів. У порівнянні з біодобавками, що містять одну активну речовину, яйця постачають організм поживними речовинами та іншими елементами комплексно. І, будучи в натуральному поєднанні, вони легше засвоюються та метаболізуються.
Поліпшує когнітивні здібності дітей
Дослідження “Яйця: продукт з високим потенціалом для покращення харчування матері та дитини”, проведене за підтримки Children's Investment Fund Foundation (CIFF), переконливо показує: це унікальне поєднання білка, жирних кислот та широкого спектра вітамінів, мінералів та біологічно активних сполук, що містяться у яйці, дуже сприятливо впливає на вагітність та розвиток дітей, зокрема розвиток мозку.
Вирішальну роль у поліпшенні когнітивних здібностей грає холін. Починаючи з внутрішньоутробного етапу холін допомагає правильному розвитку головного та спинного мозку дитини. У ранньому віці, рятуючи нас від деяких нейродегенеративних розладів, цей нейропротектор здатний захистити психічне здоров'я протягом усього життя. Наш організм не може виробляти холін у достатній кількості, тому ми маємо отримувати його зі свого раціону. А саме в яйцях холін міститься у найбільшій концентрації.
Другий найважливіший для розвитку мозку, пам'яті та здатності до навчання елемент, який отримується з яйця, — лютеїн. Старший науковий співробітник Іллінойського університету та керівник партнерства Abbott з Центром вивчення харчування та пам'яті Метт Кучан каже: “Лютеїн дає багато організму, у тому числі виконує функцію антиоксиданту, захищаючи клітини мозку та сітківку ока від вільних радикалів та пошкоджень. Лютеїн безпосередньо впливає на фізичний стан організму, підвищуючи продуктивність загалом " .
Отже, вживання яєць сприяє когнітивним процесам та концентрації уваги у дітей, що сприяє вищому рівню освіти та критичного мислення у майбутньому.
Так яйця роблять свій внесок у ще одну із 17 цілей сталого розвитку — четверту, якісне навчання.